Jak bezpiecznie odebrać paczkęRealizując zamówienia dla naszych klientów, dokładamy wszelkich starań aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa poprzez zachowanie higienicznych standardów na etapie przygotowania produktów do ich wysyłki. Nie jesteśmy jednak w stanie kontrolować dalszej drogi paczki po odebraniu jej przez kuriera.  


Czy można zarazić się odbierając paczkę?Koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, istnieje zatem obawa, że osoby mające kontakt z paczką mogły na nią kichnąć, lub kaszlnąć zostawiając na niej wirusy i zarazki, które potem dotykając takiej paczki przenosimy na swoich dłoniach w okolice ust, nosa lub śluzówek oka. Wirus na tekturze może utrzymywać się nawet przez 24 godziny.


Co należy zrobić?Bez względu na to, czy odbierasz przesyłkę od kuriera lub z paczkomatu, postaraj się do maksimum zminimazilować z nią fizyczny kontakt. Najlepiej w takim przypadku zaopatrzyć się w jednorazowe rękawiczki a paczkę jeśli istnieje taka możliwość otworzyć na zewnątrz, nie wnosząc jej do mieszkania a opakowanie natychmiast wyrzucić. Po wszystkim obowiązkowo należy starannie myć ręce ciepłą wodą z mydłem przez conajmniej 30 sekund i zastosować środek dezyfnekujący na bazie alkoholu co pozwolowi nam wyeliminować zagrożenie.


Uważaj na fałszywe wiadomości SMS, które informują o wniesieniu dodatkowej opłaty za odkażanie przesyłek - to zwykłe próby oszustwa polegające na wyłudzeniu pieniędzy.