Banaszczyk Maszyny Szwalnicze – kim jesteśmy?

Firma Banaszczyk Maszyny Szwalnicze została założona w 1993 roku. Od tego czasu wiele się u nas zmieniło. Dzięki zaufaniu, które zdobywaliśmy latami, nasza działalność bardzo się rozwinęła i staliśmy się bezpośrednim importerem i dystrybutorem maszyn i urządzeń szwalniczych znanych i cenionych w branży szwalniczej producentów.

Co możemy dla Ciebie zrobić? Sprzedaż maszyn i urządzeń szwalniczych, doradztwo i serwis

W naszej ofercie znajdują się maszyny szwalnicze do każdego rodzaju szycia. Zajmujemy się wyposażeniem szwalni, krojowni i tapicerni. Profesjonalne, przemysłowe urządzenia, które mamy w swojej ofercie, znajdują zastosowanie także w dużych zakładach, jako część linii produkcyjnej. W naszym sklepie znajdują się także akcesoria oraz części do maszyn i urządzeń szwalniczych. Oprócz przemysłowych maszyn szwalniczych oferujemy też maszyny do użytku domowego marki JANOME (domowe maszyny wieloczynnościowe, owerloki oraz półprzemysłowe hafciarki). Współpracujemy z wieloma producentami maszyn szwalniczych, dzięki czemu możemy dla Ciebie sprowadzić specjalistyczne urządzenia, nawet do bardzo nietypowych zastosowań. Stworzyliśmy też własną markę – ULTIMA. W siedzibie naszej firmy powstają automaty szwalnicze dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Doradzamy naszym klientom, sugerując najkorzystniejsze rozwiązania, dopasowane do ich profilu działalności i aktualnych potrzeb produkcji, dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą. Pomagamy też przy załatwianiu formalności związanych z leasingiem maszyn i urządzeń szwalniczych.

Używane maszyny szwalnicze, części zamienne do maszyn do szycia i akcesoria do wyposażenia zakładu

W naszej ofercie mamy też używane maszyny szwalnicze. Aktualną ofertę używanych maszyn do szycia można poznać kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie.

Akcesoria, które można znaleźć w naszym sklepie to między innymi: ergonomiczne krzesła szwalnicze, energooszczędne oświetlenie, manekiny, nożyce, pęsety, linijki i wiele innych. Magazyn części zamiennych liczy ponad 10 tysięcy pozycji. Znajdują się tam między innymi stopki, bębenki, lamowniki, zwijacze, specjalistyczne oprzyrządowanie i akcesoria wspomagające pracę przy maszynie.

Domowe i przemysłowe maszyny do szycia i profesjonalne urządzenia szwalnicze

Nasza oferta to nie tylko przemysłowe maszyny do szycia. Jesteśmy dystrybutorem domowych maszyn do szycia znanej i cenionej marki JANOME. W naszym sklepie można kupić maszyny domowe wieloczynnościowe, owerloki i coverlocki domowe oraz półprzemysłowe hafciarki. Nawet jeśli wybrany model maszyny do szycia JANOME nie znajduje się na naszej stronie, to możemy ją sprowadzić.

Oferta przemysłowych maszyn i urządzeń szwalniczych obejmuje produkty najpopularniejszych w Polsce producentów takich jak JUKI czy TYPICAL. Wśród urządzeń, które oferujemy znajdują się między innymi:

 • stębnówki jednoigłowe, stębnówki dwuigłowe, stębnówki łańcuszkowe

 • owerloki

 • renderki

 • dziurkarki bieliźniane i odzieżowe

 • guzikarki

 • ryglówki

 • automaty szwalnicze, w tym automaty do kieszeni, do zszywania spodni i spódnic, do zszywania małych i dużych elementów

 • podszywarki

 • maszyny słupowe i maszyny cylindryczne

 • stębnówki długoramienne

 • kuśnierki

 • ścieniarki

 • maszyny do uszczelniania szwów

 • maszyny i urządzenia do wyposażenia krojowni: noże tarczowe, pionowe, taśmowe, klejarki, plotery, odkrawacze

 • kompaktowe zestawy do prasowania

 • stoły prasowalnicze

 • wytwornice pary manualne i automatyczne

 • automaty prasowalnicze

 • żelazka i szczotki

 • automatyczne krojownie YIN/AGMS i katery jednowarstwowe iECHO

Nasze maszyny sprawdzą się w zakładach o różnym profilu produkcji: od szycia lekkiego i średniego, po szycie ciężkie. Wyposażymy nie tylko Twoją szwalnię, ale także tapicernię czy dział przygotowania produkcji.

Sprzedajemy głównie maszyny i urządzenia szwalnicze producentów takich jak: JUKI, TYPICAL, REECE, STROBEL, GLOBAL czy SHUNFA. W naszej ofercie znajdują się też hafciarki HAPPY, automatyczne wielowarstwowe krojownie YIN/AGMS, jednowarstwowe katery iECHO, stoły prasowalnicze i wytwornice pary COMEL, stoły do prasowania BIEFFE, stoły krojcze REXEL, stoły do prasowania i akcesoria SILTER, lampki do maszyn szwalniczych HAIMU, nożyczki FISKARS oraz igły do maszyn szwalniczych GROZ-BECKERT.

Jesteśmy też oficjalnym dystrybutorem systemy przygotowania produkcji GEMINI CAD. Jest to program do konstrukcji odzieży, dający ogromne możliwości i zwiększający wydajność całego zakładu. GEMINI CAD to wielomodułowe oprogramowanie do konstrukcji odzieży, obuwia, zabawek, bielizny, tapicerki oraz innych wyrobów tekstylnych. Więcej informacji o możliwościach systemu można znaleźć na naszej stronie: https://gemini-polska.pl/.

Serwis maszyn do szycia

Naszym klientom zapewniamy też gwarancyjny i pogwarancyjny serwis maszyn szwalniczych. Warsztat znajduje się w siedzibie naszej firmy, gdzie doświadczeni mechanicy zajmują się serwisem oraz szkoleniem naszych klientów z obsługi maszyn. Dzięki temu, że jesteśmy oficjalnym przedstawicielem wielu znanych producentów maszyn szwalniczych, mamy stały dostęp do części zamiennych. Serwisujemy maszyny w naszym warsztacie oraz u naszych klientów.
LOGA

Oficjalna dystrybucja maszyn i urządzeń szwalniczych, systemu GEMINI CAD, akcesoriów oraz igieł

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem wielu znanych i cenionych producentów maszyn szwalniczych (JUKI, TYPICAL, IECHO), akcesoriów, systemu przygotowania produkcji GEMINI CAD, a także igieł GROZ-BECKERT. O naszej współpracy świadczą autoryzacje, które otrzymaliśmy od producentów. Warto też wspomnieć o tym, że marka JUKI dba o środowisko naturalne działając zgodnie z założeniami społecznej odpowiedzialności biznesu. Maszyny produkowane przez JUKI cechuje redukcja hałasu, oszczędność energii i minimalizacja zanieczyszczeń.

AUTORYZACJE