Szyj z nami dla Fundacji GAJUSZ

Fundacja gajusz„Szyj z nami dla Fundacji Gajusz” to akcja, której pomysł zrodził się dość spontanicznie. Szybki plan, wiadomość do Fundacji, zaproszenie od Pani Anny do odwiedzenia Fundacji i zobaczenia tego wszystkiego na własne oczy. Pojechaliśmy na spotkanie, tak naprawdę nie mając pojęcia, co zobaczymy na miejscu. A zobaczyliśmy bardzo dużo. Już od wejścia można było zobaczyć sztab ludzi, którzy pracują na sukces Fundacji i na to, aby jej podopieczni dostali od życia wszystko to, co najlepsze.

A kim są podopieczni Fundacji? To bardzo chore dzieci, często śmiertelnie chore. Niektóre z nich mają kochające rodziny, a Fundacja robi wszystko, by dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem, nie pozostawały w tych trudnych chwilach sami.

Niestety pod opieką Fundacji są też dzieci porzucone przez rodziców. Dla tych maluchów został stworzony Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny „Tuli Luli”, w którym przebywają dzieci od 3go dnia życia do roczku. Dzieciom przygotowano przytulne pokoje, w których przez całą dobę maluchy otoczone są miłością i najlepszą możliwą opieką, także medyczną. W Tuli Luli dzieci oczekują na adopcję, a Fundacja Gajusz pomaga też w załatwieniu wszystkich formalności niezbędnych do przeprowadzenia adopcji.

Fundacja Gajusz prowadzi też hospicjum perinatalne, którego celem jest zapewnienie kompleksowej opieki kobietom (i ich rodzinom), u których w trakcie ciąży rozpoznano wadę letalną płodu. Taka wada nie daje szans na przeżycie dziecka i może spowodować obumarcie płodu lub śmierć dziecka zaraz po lub w krótkim czasie po urodzeniu.

W siedzibie Fundacji Gajusz przy ulicy Dąbrowskiego 87 znajduje się też Centrum Medyczne Pomoc, którego dochód wspiera działania Fundacji. To główny zakres działań Fundacji. Oprócz tego Gajusz:
  • współpracuje również ze szpitalami pediatrycznymi i rodzicami dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych
  • organizuje pomoc finansową, edukacyjną i rzeczową dla dzieci chorych i umierających
  • organizuje pomoc medyczną, psychologiczną i prawną podopiecznym
  • prowadzi działalność edukacyjną i szkoleniową dla podopiecznych Fundacji
  • promuje i organizuje wolontariat
  • prowadzi działania informacyjne mające na celu uświadamianie społeczeństwu potrzeb i problemów rodzin, w których występują choroby przewlekłe i śmiertelne.

Zasady działania akcji: "Szyj z nami dla Fundacji Gajusz"

Szyj z nami dla Fundacji Gajusz

Po spotkaniu z przedstawicielką Fundacji, panią Anną Rajską-Rutkowską, ustaliliśmy szczegóły działania akcji i podpisaliśmy umowę, w której zobowiązaliśmy się do przekazywania na konto Fundacji, raz w miesiącu, począwszy od lutego 2018 roku, określonej kwoty, która w każdym miesiącu będzie obliczana na podstawie liczby sprzedanych maszyn: TYPICAL GC6910A-MD3 i TYPICAL GC6910A-HD3. Każda maszyna (określona wcześniej) sprzedana w naszym sklepie internetowym, przez telefon czy w sklepie stacjonarnym, to 100zł netto przekazane przez naszą firmę na konto Fundacji Gajusz. Dodatkowo obniżyliśmy cenę obu modeli maszyn do ceny 2050zł netto.

Maszyny biorące udział w naszej akcji:


TYPICAL GC6910A-MD3      TYPICAL GC6910A-HD3
Przekaż Gajuszowi 1% podatku

Fundację Gajusz można wesprzeć także dzięki przekazaniu na jej konto 1% podatku. Wystarczy w swoim rozliczeniu podatkowym podać informację „KRS 0000 109 866”. Szczegóły w linku: http://coteraz.org/.

Więcej informacji na temat działalności Fundacji oraz jej potrzeb można znaleźć na stronie https://gajusz.org.pl/.

Regulamin akcji: "Szyj z nami dla Fundacji Gajusz"

Fundacja gajusz